omet |

Komputer czy laptop

Komputer czy laptop

W

ybór komputera w dzisiejszych czasach z pozoru powinien być całkiem prosty. Wydaje się jednak, że sprawa nie jest taka oczywista jak się przeciętnemu konsumentowi wydaje.

Problem leży przede wszystkim w tym, że choć jesteśmy użytkownikami nowoczesnej elektroniki, tak naprawdę wcale się na niej nie znamy. Wszelkiego rodzaju parametry komputerów czy innych urządzeń elektronicznych stanowią dla nas tak zwaną czarną magię. Niektóre osoby nie potrafią zdecydować nawet, czy lepiej będzie im służył tak zwany komputer przenośny, czy może lepiej zdecydować się na sprzęt stacjonarny.

Tymczasem warto poznać choćby najbardziej podstawowe różnice między nimi. Pierwszy aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę to przeznaczenie sprzętu komputerowego. Urządzenia stacjonarne częściej kupuje się dzieciom, ponieważ są bardziej wytrzymałe. Można na nich instalować wiele gier, a system wciąż będzie działał poprawnie. Z kolei laptopy sprawdzają się doskonale dla osób często przenoszących sprzęt z miejsca na miejsce.

 

Submit a Comment

You must be logged in to post a comment.