lasocki zwrot |

Dostęp do internetu

Dostęp do internetu

W

ydaje się, że dziś każdy ma dostęp do sieci internetowej. Okazuje się jednak – choć jest to szokujące i nie do pomyślenia – że wcale tak nie jest. Wiele krajów wciąż nie ma dostępu nie tylko do sieci internetowej, ale także do komputerów czy innej elektroniki. Mowa oczywiście o tak zwanych krajach trzeciego świata.

Co więcej, niektóre społeczeństwa nie mają dostępu do internetu ze względów politycznych. Mowa oczywiście o krajach, w których wciąż panuje ustrój totalitarny, a władza pozwala obywatelom wchodzić wyłącznie na te witryny, które są w całości kontrolowane. Takie osoby nie mogą na przykład wchodzić na strony informacyjne innych państw (w których propaganda nie jest zachowana). Warto więc doceniać możliwość posiadania i korzystania zarówno z komputerów, jak i z internetu, ponieważ nawet w dwudziestym pierwszym wieku nie wszyscy mogą liczyć na takie udogodnienia.

Wydaje się – niestety – że taki stan rzeczy może utrzymać się jeszcze przez wiele następnych lat. Pozostaje mieć tylko nadzieję na rychłe zmiany w tym temacie.

Submit a Comment

You must be logged in to post a comment.