wanny wolnostojące |

Agencja reklamowa

Agencja reklamowa

C

o kryje się pod nazwą agencja reklamowa? Wbrew pozorom jej definicja wcale nie jest taka skomplikowana, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

Agencja reklamowa to (z definicji pojawiającej się w środowisku medialnym i reklamowym oraz na dobrą sprawę także wśród społeczeństwa) po prostu zalegalizowana firma zajmująca się przede wszystkim tworzeniem na zlecenie wszelkiego typu reklam np. radiowych, telewizyjnych, prasowych, internetowych (te ostatnie pojawiły się oczywiście w ostatnich latach w związku z rozwojem sieci internetowej i pojawieniem się pierwszych sklepów i firm działających online). Pierwsza tego typu agencja reklamowa została otwarta w Filadelfii już w 1843 roku.

Warto jednak zaznaczyć, że na przestrzeni wieków agencje reklamowe siłą rzeczy musiały zmienić swoją formułę dostosowując się do potrzeb klientów. Dziś nastawiają się głównie na reklamę związaną z szeroko pojętą siecią internetową oraz usługami świadczonymi właśnie w sieci. Nierzadko opierają się jednak w jakiejś części na tradycyjnych środkach wyrazu.

Submit a Comment

You must be logged in to post a comment.